Ko darīt zaudējot tuvinieku - RPKC RANTANS | Diennaksts tel. +371 672 722 89, +371 29 262 410

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

Ko darīt zaudējot tuvinieku

Ko varētu ieteikt cilvēkam, kuru negaidot piemeklējušas bēdas? Pirmkārt, nevērsties pēc palīdzības jebkurā firmā, īpaši, ja jums to vēlas uztiept.

Nevar ticēt apbedīšanas biroja aģentam, kurš bez uzaicinājuma laužas jūsu mājās – tas var izrādīties blēdis vai krāpnieks. Vēlams izmantot tādu firmu pakalpojumus, kuras sevi jau ir parādījušas no labās puses – tad grūtā brīdī jūs būsiet nodrošināti pret jebkurām nepatikšanām.

Tamlīdzīgiem ārkārtējiem apstākļiem katrā ģimenes arhīvā vajadzētu atrasties nepieciešamajiem dokumentiem.

Pirmkārt, tā apbedīšanas biroja īpašnieka uzvārdam un adresei, kura pakalpojumus jūs gatavojaties izmantot.

Nevajadzētu pārrunas par apbedīšanas ceremoniju risināt mājās – noteikt to, kas jums nepieciešams un ko atļaus līdzekļi, jums vajadzētu nevis pēc kataloga fotogrāfijām, bet gan, ierodoties birojā personīgi un pārbaudot visu klātienē. Kad notiek nelaime, cilvēks, būdams šoka stāvoklī, nereti neaizdomājas par sekām un spēj parakstīt jebkuru šaubīgu dokumentu...

Ja ģimenei kapsētā pieder zemes gabals vai kapliča, ir nepieciešams attiecīgs dokuments, kas to apliecina, jo to pieprasa apbedīšanas biroja īpašnieks. Ja kāds no ģimenes locekļiem dod priekšroku kremācijai, šim faktam ir nepieciešams attiecīgs dokumentāls apstiprinājums, pat, ja tāda vēlēšanās ir izteikta testamentā (ja cilvēks ir miris varmācīgā nāvē, kremācijai ir nepieciešams saņemt prokurora atļauju).

Vēlams, lai būtu pieejamas visu tuvo radinieku un draugu adreses, kurus nepieciešams informēt. Tāpat ir nepieciešams zināt tā notāra un juristu uzvārdus un adreses, kuri ir sastādījuši testamentu vai testamentus, un informēt juristu vēl pirms bērēm.

Ja visi nepieciešamie dokumenti glabājas vienuviet, tas ievērojami atvieglo bēru organizēšanu tai personai, kurai tas būs uzticēts, - radiniekam vai draugam. Piemēram, pases trūkuma gadījumā personai būs grūti paziņot informāciju, kas ir nepieciešama miršanas apliecības noformēšanai.

Tāpat ir svarīgi, lai būtu izveidots visu ģimenes locekļu bankas kontu, sociālās apdrošināšanas kartīšu, apdrošināšanas polišu, testamentu, obligāciju, bankas zīmju un ķīlu saraksts kopā ar informāciju par bankas seifu saturu. Ļoti bieži ir gadījumi, kad bēru organizatori ir izjutuši nopietnas šaubas par izdevumiem, kādus viņi var atļauties, izmantojot mirušā līdzekļus.

Ja nāve ir iestājusies mājās, nepieciešams izsaukt ārstējošo vai ģimenes ārstu un pa tālruni 67272289 vai 29262410 izsaukt katafalku, kas nogādās aizgājēju morgā.

Savukārt, ja nāve ir bijusi varmācīga, nepieciešams izsaukt medicīnas ekspertu vai policistu, kas izmeklē varmācīgas vai pēkšņas nāves lietas, lai noteiktu nāves iemeslu. To vajag izdarīt pirms zvanīšanas apbedīšanas biroja īpašniekam, jo bez tiesu medicīniskā eksperta un prokuratūras atļaujas viņš var nepiekrist ķerties pie savu pienākumu veikšanas.

Piezvaniet mūsu speciālistiem un
Jūs saņemsiet profesionālu konsultāciju visos apbedīšanas jautājumos
672 722 89 vai mob. 292 624 10 (diennakts).

 
© RPKC RANTANS 2017.
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē